رشته تولید محتوای الکترونیکی

اگر به تهیه و تولید نرم افزارهای چند رسانه ای و محتوای الکترونیکی و نرم افزارهای آموزشی علاقه مند هستین یا می خواهین شرکت های طراحی و ویرایش محتوای الکترونیکی در جهت آموزش و تبلیغات ایجاد کنین و یا دوست دارین

در پروژه های تدوین فیلم و صدا همکاری کنین پیشنهاد می کنیم با رشته تولید محتوای الکترونیکی بیشتر آشنا بشین چرا که هنرجویان این رشته بعد از فارغ التحصیلی می تونن با استفاده از امکانات نرم افزارMaya وFlash   انیمیشن های مورد نیاز را طراحی و تصاویر ویدئویی و صوت ها را ویرایش کنن و همچنین محتوای آموزشی و چند رسانه‌ای و تبلیغاتی با موضوعات مختلف و در قالب های متنوع ایجاد و طراحی کنن. پس با ما همراه باشین تا در این مقاله بیشتر با این رشته و توانایی های آن آشنا بشیم.

رشته تولید محتوای الکترونیکی در زمینه صنعت از گروه کامپیوتر و رایانه قرار داره. این رشته شامل ۱۰۹ ساعت آموزشه که ۴۲ ساعت آن برای شایستگی های عمومی، ۲ ساعت شایستگی های پایه، ۵۶ ساعت شایستگی های فنی و ۹ ساعت شایستگی های غیر فنی است.

دروس اختصاصی رشته تولید محتوای الکترونیکی

دروس اختصاصی رشته تولید محتوای الکترونیکی

برای آشنایی بیشتر با این رشته به اختصار توانایی هایی که در دروس اختصاصی این رشته آموزش داده میشه را توضیح می دهیم.

درس رایانه کار مقدماتی

توانایی ها: شناخت مبانی و مفاهیم رایانه ای و IT، کار با سیستم عامل ویندوز XP ، شناخت مفاهیم شبکه و راه اندازی شبکه Peer to Peer ، کار با اینترنت و نرم افزار های ویروس یاب، کار با واژه پرداز Word، کار با صفحه گسترده Excel ، کار با نرم افزار ارائه مطلب Power point  و کار با بانک های اطلاعاتی Access .

درس طراحی امور گرافیکی با رایانه

درس طراحی امور گرافیکی با رایانه

توانایی ها: توانایی بکارگیری ابزار و تجهیزات کارگاهی گرافیک، تشخیص و ترسیم نقطه و خط، کادرها و سطوح مبانی هنرهای تجسمی، تشخیص و ایجاد انواع بافت و حجم، ایجاد پرسپکتیو-تناسب-تعادل و توازن، ایجاد ریتم و ترکیب بندی در یک اثر گرافیکی، اجرای رنگ بر شاخص‌های خط و سطح و حجم، بکارگیری کنتراست های هفتگانه در ارائه آثار تجسمی-توانایی کار با نرم افزار فتوشاپ برای اجرای موارد بالابه صورت رایانه‌ای، انجام کار با ابزار و پیکسل ها، انجام عملیات رنگ و بررسی تنظیم نور-رنگ و کنتراست تصاویر، کار با لایه ها،Chanel ها، کار با Mask ها، کار با Path  ، رسم و ویرایش تصاویر، فیلتر ها و Action  ها، انجام عملیات چاپ، کار با Image Ready .

درس رایانه کار پیشرفته

توانایی ها: توانایی نصب سیستم عامل ویندوز۷ ، تهیه نسخه پشتیبان، کار با امکانات پیشرفته سیستم عامل ویندوز۷، سیستم عامل ویندوز Linux، کار با Open Office، حل مسئله و برنامه نویسی ویژوال بیسیک مقدماتی.

درس کاربر Capturing

توانایی ها: نصب و کار با محیط نرم افزارهای Snag it وAdobe Captivate .شناخت مفاهیم اولیه،ایجاد فلوچارت وتنظیم سناریو برنامه تولید چند رسانه ای و همچنین Capturing نمایشی-تعاملی-ترکیبی. مدیریت اسلایدها، کار با اشیاء تعاملی و غیر تعاملی و Action Script، کار با Timeline ،کار با جلوه های متحرک سازی در Captivate، کار با Audio ، وارد کردن فایل ها و کار با Library ایجاد Quiz.

درس کاربر Flash

توانایی ها: توانایی نصب و کار با محیط Flash.ترسیم و رنگ، کار با رنگ ، انتخاب و گروه بندی اشیاء، کار با Timeline و لایه ها، کار با Text، کار با سمبل ها، بکارگیری کتابخانه، متحرک سازی، کار با دکمه ها و لایه ماسک، وارد کردن و بهینه سازی فایل ها، صداگذاری، کار با امکانات Action Script بکارگیری Component ها و توانایی Publish کردن فیلم.

درس کاربر Autodesk Maya

توانایی ها:نصب نرم افزار Autodesk Maya و شناخت محیط آن، کار با اشیاء بوجود آوردن محیط سه بعدی، کار با Material ها و Mapping ، نورپردازی، متحرک سازی، Render کردن، کار با Script ، افکت های Paint ، کار با n particle،ایجاد سیالات، ایجاد مو و خز و پوشش.

درس کاربر Director

توانایی ها: نصب نرم افزار Director و کار با محیط آن، کار با Cast ها و Sprite ها، ایجاد انیمیشن، کار با تصویربرداری و Bitmap ، کار با متن تغییر خصوصیات ظاهری فیلم Director ، کنترل پخش فیلم، بکارگیری رفتارها، افزودن صوت و انواع رسانه، اسکریپت نویسی با انواع لینگو، ایجاد تعامل و ارتباط متقابل با کاربر، استفاده از ویدئوی دیجیتال، ایجاد فیلم با فرمت های مختلف برای توزیع.

درس کاربر میکس صدا و تصویر

توانایی ها: نصب و شناخت محیط نرم افزارهای Snag it ,Audition, Adobe, Premier Pro توانایی گرفتن Capture به صورت Video, Image, Text ، شناخت مفاهیم صوت کار با فایل های صوتی، ضبط و پخش فایل های صوتی و ویرایش آن‌ها، بکارگیری جلوه ها، میکس کردن Session هایMultitrack ، صدور فایل های صوتی، شناخت مفاهیم ویدئوی دیجیتال، ذخیره فیلم های ویدئویی و ویرایش اولیه کلیپ ها، افزودن جلوه و گذار و عنوان، به حرکت در اوردن ویدئو و کلیپ های ساکن، کار با تکنیک های ترکیب کردن و کروماکی، بکارگیری سکانس های تو در تو و کاربردهای ویژه آن.

دروس رشته تولید محتوای الکترونیکی

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *